LXDE. Kas tai?

7 Comments

Kas tai?

LXDE tai yra lengva ir nepaprastai greita darbastalio aplinka. Ji orientuojasi į resursų ir energijos taupymą, ji be jokių problemų veiks su „pagyvenusiu“ kompiuteriu, taipogi naudojant LXDE nešiojamojo kompiuterio baterija  jums padėkos 🙂

Istorija

Lightweight X11 Desktop Environment – projektas prasidėjo 2006-ais metais. Viskas prasidėjo nuo programuotojo Hong Jen Yee aka PCMan, kuris sukūrė failų tvarkyklę „PCManfm“ tai buvo pirmas LXDE komponentas.

LXDE vs XFCE

Tai skirtingi projektai turintys tą patį tikslą – sukurt darbastalio aplinką naudojančią mažai resursų. Dalis kodo yra ta pati, kažką LXDE paimė iš XFCE, kažką XFCE paimė iš LXDE. Naudot LXDE ar XFCE tai tik skonio reikalas.

Išvaizda

LXDE naudoja „GTK+ toolkit“, kas liečia išvaizdą tai galima naudoti tas pačias temas kaip ir Ubuntu sistemoje. Problemų dėl išvaizdos tikrai neturėtų kilti, nes temų tikrai yra kiekvieno skoniui ir fantazijai. Kas liečia efektus ir įvairius pagražinimus tai čia pasireiškia resursų ir energijos taupymas. LXDE tikrai negali varžytis su kitų DE „eye candy“, bet nepaisant to LXDE tikrai neatrodo kaip Windows 95.(jei yra noras, tai yra temų panašių į senus windows)

Komponentai(esminiai)

Openbox – langų tvarkyklė
LXDM – darbastalio tvarkyklė(ta programa kuri rūpinasi „login“ dalim)
LXTerminal – LXDE terminalas
PCManfm – failų tvarkyklė
visa kita neįdomu 🙂

Distributyvai pagal nutylėjimą naudojantys LXDE

LUbuntu
Fedora spins
Opensuse
Debian
ir dar daug kitų…(visi populiariausi distributyvai tikrai palaiko LXDE)

Gyvai

PCManfm – failų tvarkyklė

Langų tvarkyklė

Darbastalis(mano asmeninis, ne LXDE numatytasis )

Kaip įdiegti?

Savaime aišku lengviausi/geriausia naudot jau paruoštą variantą, bet jei reikia tik išbandyt tai siųstis CD ir diegt užtruks per ilgai.
Ubuntu(Šaltinis):
Pridėkite LXDE launchpad ppa
atverkite terminalą ir įklijuokite šias eilutes
sudo add-apt-repository ppa:lxde/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install lxde
Po sėkmingo įdiegimo, atsijunkite ir prisijungimo lango apačioje pasirinkite LXDE seansą.
Archlinux:
sudo pacman -S lxde

LXDE namai:

Namų puslapis
Forumas

7 Comments (+add yours?)

 1. Andrius
  Gru 07, 2012 @ 13:38:00

  lxde, xfce, gnome yra puikios aplinkos… tik dauguma distrubciju kurejai prideda visokiu nereikalingu irankiu ir atributu…

  Atsakyti

  • Gymka
   Gru 07, 2012 @ 14:39:00

   žiūrint per pradedančio naudotojo prizmę tai žymiai lengviau ištrint 1 programą ir įsirašyt vietoj jos kitą nei susidėt viską nuo 0.
   patyrusiem naudotojam yra archlinux, slackware, etc. jos neprideda nieko. ką nori tą turi 🙂
   kas liečia darbastalio aplinkas tai nieks neverčia naudotis darbastalio aplinka, gali tiesiog įsirašyt langų tvarkyklę(pvz. openbox, icewm, etc.), terminalą ir teksto redaktorių, visa kita nebūtina. linux suteikia galimybę naudot tik tai ko reikia.

   Atsakyti

 2. Liudas
  Gru 07, 2012 @ 20:06:00

  Algimantai, na nustebinai visiškai 🙂 Ačiū už tokį gerą, aiškų, glaustą įrašą!

  Atsakyti

  • Gymka
   Gru 08, 2012 @ 10:09:00

    Ir kodėl čia jau taip netikėta? aš altruistas:) taisau klaidas: gnome aprašyta, kde aprašyta, o lxde nėra, tai klaida todėl pataisiau ką:)

   Atsakyti

 3. Andrius
  Bal 04, 2013 @ 19:44:00

  Kompiuteris:
  CPU Q6600RAM 4GBHDD 500GB
  GPU GTX650 2GB
  ………………………..Kiek susiduriau su linux (gnome/kde) ubuntu, mint, fedora, opensuse distribucijomis, turiu beda del srito issiliejimo (blur), kas nepasireiskia kitame kompiuteryje naudojant intel IGP. Gal yra pasiulymu kokia distribucija bandyti, kuri turetu kazkokius sprendimus siuo klausimu, o gal galite parekomenduoti sprendima?P.S. su nVidia draiveriais ar su sisteminiais ar dar kokiais nesu rades tenkinancio rezultato.

  Atsakyti

  • gymka
   Bal 05, 2013 @ 07:29:00

   Visi distributyvai naudoja tą patį branduolį „linux“ ir visi distributyvai naudoja tas pačias vaizdo tvarkykles (vieni naujesnes versijas kiti senesnes) visur bus tos pačios bėdos… Sprendimas:
   1. apie šriftų konfigūraciją rašiau čia: http://mpitn.wordpress.com/2012/05/19/openbox-sriftai/ nekreipk dėmesio jog ten minima openbox, visiem distributyvam panašiai 🙂
   2. bandyk mygtukus ant monitoriaus, gal sureguliuosi kaip nori

   Atsakyti

Leave a Reply