Kaip pašalinti „moire patterns“ su GIMP

1 Comment


„Moire patterns“ – nors ir vadinu save linux programinės įrangos vertėju, nežinau kaip išverst į lietuvių kalbą:) vienu žodžiu tai yra taškai arba linijos atsirandančios skenuojant spausdintą lapą (geriausias pavyzdys laikraščio iliustracija, ten net neskenuojant, su lupa, matosi taškai). Savaime aišku tuos artefaktus reikia pašalint, tam yra milijonas būdų, dėl savaime suprantamų priežasčių negaliu visų surašyt, bet pasidalinsiu vienu:
1. Parsisiunčiam „descreen“ įskiepį. Jį galima rasti čia. Išarchyvuojam, įdedam į GIMP scenarijų aplanką. Paprastai tai ~/.gimp-versija/scripts mano atveju /home/gymka/.gimp-2.8/scripts.
2.  Parsisiunčiam „GIMP fourier“ įskiepį. Jį galima rasti čia. Išarchyvuojam, sukompiliuojam (make) ir įdiegiam (make install) „sudo“ teisių nereikia, nes jį nukopijuos į namų aplanką. Įskiepį turėjo nukopijuot į ~/.gimp-versija/plug-ins mano atveju /home/gymka/.gimp-2.8/plug-ins.
3. Atskenuojam nuotrauką dvigubai didesniu nei reikia dydžiu. Spaudai reikia bent 300 dpi, tai skenuojam 600 dpi. Atveriam tą failą su GIMP.
4. GIMP – Filters – Enchance – Descreen – ok. Jei rezultatas tenkina – viskas gerai, jei netenkina – prieš spausdami „ok“ pakeičiam „Sensitivity“ reikšmę į didesnę arba mažesnę. Čia reik eksperimentuot tol kol bus patenkinamas rezultatas.
5. Pabaigai galima pritaikyt „Gaussian blur“ efektą: GIMP – Filters – Blur – Gaussian blur – ir įrašom kokius 5px. Tada pakeičiam dpi į 300. GIMP – Image – Scale Image – prie X ir Y rezoliucijų įrašom 300.
Šaltinis
Kadangi originalų straipsnį parašiau ne aš (aš tik išverčiau), reikia pridėt ir kažką savo. Metai baigiasi, kalendorius taip pat (majų kalendorius baigiasi, ne pasaulio egzistavimas baigiasi. majai buvo praktiškesni, kalendorių darė dviem tūkstantmečiams). Prieš du metus, buvau atsispausdinęs stalo kalendorių (kaip dovaną) su savo ir brolio nuotraukomis. Šiemet nusprendžiau tai pakartoti, naudot spaustuvės maketą… Kam daryt kažkieno padarytą, serijinį jei galiu sukurt savo.
Kaip tariau taip ir padariau, paruošt maketą spaudai užtrunka netrumpai ir reik įdėt darbo, nenuostabu jog jie ima 50lt už nestandartinio maketo paruošimą. Nusprendžiau pasidalint savo sunkiu darbu. Maketas. Iš maketo dėl savaime suprantamų priežasčių pašalinau nuotraukas. Jei kas norės atsispausdint tai tikrai nebus problemų įdėt savo nuotrauką ir eksportuot kaip pdf failą. Už reklamą man niekas nemoka, todėl nesakysiu kur spausdinau, bet galiu pasakyt jog už kalendorių 21x10cm (nuotraukoj) mokėjau ~15lt (senai buvo nepamenu). Užsakiau ir šiemet, kai atsiimsiu parašysiu kiek šiemet kainuojašiemet kainuoja 17lt 🙂
Mano 2011-ųjų stalo kalendoriaus versija:

Mano 2013-ųjų stalo kalendoriaus versija(nuotraukoj ne aš, todėl veidai nerodomi):

One Comment (+add yours?)

  1. Liudas
    Gru 10, 2012 @ 20:59:00

    Super! Naudinga pamokėlė!

    Atsakyti

Leave a Reply