Dropbox linux'e

2 Comments

Apie Dropbox
Dropbox – nemokama tarnyba kuri suteikia galimybę be jokio vargo įkelti ir dalintis nuotraukomis, dokumentais ir vaizdo įrašais su visu pasauliu. Dropbox 2007-ais įkūrė Drew Houston ir Arash Ferdowsi, du MIT studentai kuriems pabodo dalintis failais el. paštu.
Šiandien, daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje visada turi reikalingus failus po ranka ir gali jais be jokio vargo pasidalinti su kitais.
Nerašysiu kodėl „dropbox“, o ne kita dalinimosi tarnyba; nerašysiu kodėl išvis kažkam gali prireikt tokio dalyko, ne tame esmė:)  Viskas ką parašysiu bus iš „archlinux“ perspektyvos, skirtingose distributyvuose gali kažkas skirtis.
Esmė: jei reikia dalintis failais tarp skirtingų įrenginių, pvz. tarp namų PC(pvz. linux), darbo kompiuterio(pvz. windows) ir telefono(pvz. android) tai dropbox būtent tai ko reikia. Viena vieta internete kur tiek prisijungus, tiek neprisijungus galima pasiekti reikalingus failus. Nebūtina siųsti el. paštu.
 

Diegimas

Dropbox yra AUR’e. Paimam ir įdiegiam. Ir viskas, paleidžiam „dropboxd“:) Atsidarys dropbox vedlys, ten viską nustatom ir viskas. Failai bus sinchronizuojami tarp jūsų dropbox paskyros ir kompiuterio aplanko(~/Dropbox) . Sinchronizuojama su serveriu Lietuvoje, mano atveju tai yra didelis skirtumas ar serveris Lietuvoje ar užsienyje. Dropbox automatiškai pasileis kartu su kompiuteriu.

Integracija

Komandinei eilutei, „nautilus“, „nemo“, „thunar“ ir „kde“ tai AUR’e yra integravimo paketai. Deja skirto Pcmanfm nėra:)

Post Install

Paspaudus ant dropbox piktogramos, atsidaro „nautilus“. Aš nenaudoju jo, ten matyt noriu „pcmanfm“.

sudo mv /usr/bin/nautilus /usr/bin/nautilus_back
sudo ln /usr/bin/pcmanfm /usr/bin/nautilus

Epilogas

Iš esmės tai nieko neparašiau, viską galim buvo parašyt vienu sakiniu „dropbox veikia ir ant linux“. Betkokiu atveju man honorarą moka už straipsnių skaičių, o ne jų turinį:D
Išsamiau apie DropBox https://wiki.archlinux.org/index.php/Dropbox

2 Comments (+add yours?)

 1. Egidijus Kusas
  Vas 16, 2014 @ 14:39:00

  “Sinchronizuojama su serveriu lietuvoj, mano atveju tai yra didelis skirtumas ar serveris lietuvoj ar užsienį. ”
  Iš kur žinote, kad serveris Lietuvoje? P.S. Lietuva iš didžiosios raidės 😉

  Atsakyti

  • gymka
   Vas 16, 2014 @ 17:38:00

   Viskas paprasta, mano interneto greitis 16MB/s Lietuvoj ir 1.5MB/s užsienyje; įkeli didelį failą ir skirtumas akivaizdžiai matosi 😀

   Atsakyti

Leave a Reply